facebook instagram twitter youtube

Koçaklar Logo

Koltuk Döşeme Nedir ?

Koltuk üretimi ilk başta model oluşturulduktan sonra iskeleti oluşturmakla başlanır. İskelet ahşap ve ya metal malzemeden üretilmektedir. Daha sonra koltuk yaylar ve ya elyaf-sünger maddeleri ile desteklenerek koltuğa kumaş döşeme işlemi yapılmaktadır. Koltuk da kumaş ve model seçimi çok önemlidir. Koltuklar evimizin en önemli dekoratif eşyalarıdır. Göze hoş gelmeyen ve rahat olmayan bir koltuk hem evinizin havasını boğabilir hem de sizin rahatınıza engel olur. Koltukların üzerinde zamanla kumaşta erime ve ya yırtılmalar olabilir süngerlerinde çökmeler meydana gelebilir. Bu durumlarda koltuklarınız sünger ve kumaşlar ile tekrardan döşenerek eski görünüm ve konforlarına sahip olabilirler

Koltuk Kumaş Döşeme İşlemi Neden Önemlidir?

Koltuklarınız evinizin en önemli dekoratif eşyaları olmalarının yanında evde istirahatinizi yapmış olduğunuz eşyalarınızdır. Koltuklarda meydana gelen hasar ve arızaların giderilmesinde amatörce yaklaşımlar koltuklarınız üzerinde rahat edememenize ve görünüş bozukluğuna sebep olarak sizleri rahatsız edebilir. Koltuk kumaşları da özenle seçilmelidir.Kumaş modelleri arasında gözünüze ve dekorasyonunuza en uygun gelen renk ve kalitede ürünler seçmelisiniz.

Koltuk döşeme işlemi özenle ve profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Koltuk döşeme işlemi yapılırken koltuk üzerinden kumaş özenle çıkarılmalı, altta kalan sünger ve ya yaylı sistemler kontrol edilerek eskimiş ve yırtılmış yay ve süngerler yenisi ile değiştirilmelidir. Koltuk iskeletinde meydana gelmiş olan çatlama, yamulma ve ya kırılma varsa tamir edilmelidir. Koltuk döşeme işlemleri usta ellerce yerine getirilmesi gereken işlemlerdir. Çünkü koltukta oluşan herhangi bir potluk ve ya kumaşta meydana gelebilecek herhangi bir hasar sizleri daha çok rahatsız edecektir.

Eğer evinizde ve ya işyerinizde kullanmakta olduğunuz koltuklarınızda meydana gelmiş hasarları usta ellerce yapılmasını istiyorsanız ve koltuk tamiratı için Merdivenköy mahallesinde işinde profesyonelce hizmet verecek ekonomik teklifler sunabilecek bir firmaya ihtiyacınız var ise, sizlere koltuk tamiratı hizmetini profesyonel ve işinde eğitimli ustalarımız ile garantili olarak vermekteyiz. Koltuğunuzun en son teknoloji ürünleri ile tamirat ve bakım işlerini yapmaktayız. Merdivenköy mahallesinde profesyonel koltuk döşeme işlemi yaptırmak istiyorsanız sizler için hizmet vermeye hazır profesyonel ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.


Son 6 Blog Yazısı

KÖŞE KOLTUK MU GELENEKSEL KOLTUK MU
KÖŞE KOLTUK MU GELENEKSEL KOLTUK MU

DERİ, BERJER, JOZEFİN, HAKİKİ DERİ KOLTUK KÖŞE KOLTUK HEPSİ KOÇAKLAR İMALATINDAN EVİNİZE GELİYOR 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:38:36
KOLTUK ÖLÇÜLERİNİZİ NASIL ALMALISINIZ
KOLTUK ÖLÇÜLERİNİZİ NASIL ALMALISINIZ

KOÇAKLAR SİZE KOLTUK İMALATININ DETAYLARINI ANLATIYOR

Tarih : 26.05.2019 14:35:40
GERÇEK DERİ NASIL ANLAŞILIR
GERÇEK DERİ NASIL ANLAŞILIR

HAKİKİ DERİ VE SUNİ DERİ FARKI NASIL ANLAŞILIR; KOÇAKLAR SİZİ KALİTEYE DAVET EDİYOR

Tarih : 26.05.2019 14:33:29
DEKORASYON İÇİN DERİ TRENDLERİ
DEKORASYON İÇİN DERİ TRENDLERİ

DERİ KOLTUK ALMAK İÇİN BİZE UĞRAYIN KOÇAKLAR DERİNİN SANATINI EL EMEĞİYLE YARATIYOR 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:31:20
DERİ KOLTUKLAR MODERN VE GELENEKSEL EVLER İÇİN İDEALDİR
DERİ KOLTUKLAR MODERN VE GELENEKSEL EVLER İÇİN İDEALDİR

DERİ KOLTUK ZAMANSIZ BİR MODA İKONUDUR, KOÇAKLAR SİZE İSTEDİĞİNİZ GİBİ BİR KOLTUK ÜRETİYOR 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:26:20
SIRTINIZA EN UYAN KOLTUĞU NASIL BULURSUNUZ
SIRTINIZA EN UYAN KOLTUĞU NASIL BULURSUNUZ

KOÇAKLAR SAĞLIĞINIZ İÇİN ÖZEL ÜRETİM KOLTUKLAR YAPIYOR, BİZE UAŞABİLİRSİNİZ 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:22:50

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 31.10.2016 15:40:47
BU ÜRÜNÜ 1023 KİŞİ İNCELEDİ