İnsanların eşya ile olan ilişkisi geçen zaman içinde farklı boyutlar kazandı. 90’lı yılların başından itibaren insanlar eşyalarla daha önceki dönemlerin aksine, işlevselliğini ikinci plana atacak bağlar kurmaya başladılar. Eşyalar insanlar için bir statü sembolü halini aldı. Toplum içindeki yerimizi, toplum katmanlarında olduğunu varsaydığımız hiyerarşideki sıralamamızı sahip olduğumuz eşyalar belirler oldu.

2000’lere geldiğimizde ise eşyalarla olan ilişkimiz bir kez daha değişti. Bir eşyaya değişmez aidiyet yerine, eşyayı sürekli olarak bize sunulan yenisiyle değiştirme önce bir trend daha sonra ise bir gereklilik olarak hayatımıza dahil oldu. Üreticiden ziyade markanın önem kazandığı bu dönemde, markalar uzun süreli kullanılabilecek eşyalar yerine hızla kullanım ömrünü - en azından tasarımsal olarak dolduracak -  ve böylece yenilenme ihtiyacını kendi kendine doğuracak eşyalar tasarlamaya başladılar. Sürekli tüketimi teşvik edecek bu yaklaşım yalnızca eşyalarda değil, hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz ürünlerde kendini göstermeye başladığında tüketim önü alınamaz bir boyuta geldi. Beğeniler ve beklentiler, markaların güdümünde, neredeyse anlık olarak değişmeye başladı.

Eğer bu bağlamda, evlerimizde kullandığımız koltukları ele alacak olursak, bilmemiz gereken en önemli şey, koltukların tamamen işlevsel eşyalar oldukları. Bir koltuğun tek amacı ve görevi, konforla oturarak dinlenmek olabilir. Bu nedenle, koltuk takımlarınızı trendler doğrultusunda sürekli değiştirmeniz gerekmiyor.

Eğer koltuğunuz rahatlığından bir şey kaybetmediyse onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Koltuklar zaman içinde eskiyeceklerdir. Yüzleri yırtılacak, yıpranacak veya temizlenemez şekilde kirlenecektir. Tek yapmanız gereken koltuk tamiri ile, koltuğunuzu ilk günkü haline döndürmek.Koltuklarınız değişen trendlerle demode bir hal alabilir. Yine de koltuğunuzu pahalı alternatiflerle değiştirmeye mecbur değilsiniz. Koltuk yüzü değişimi yaparak kolay ve maliyetsiz bir şekilde yeni trendleri yakalayabilirsiniz.

Tüm tasarım ürünlerinde olduğu gibi eşyaların da sanat eserleri gibi dönem akımları vardır. Bu dönem akımlarını yakalamak için de koltuğunuzu değiştirmeniz gerekmiyor. Modern koltuk döşeme seçenekleriyle koltuklarınızda en son akımları yakalayabilirsiniz.

Siz de koltuklarınızı yenileriyle değiştirmek yerine, çok daha düşük maliyetlere Ataşehir İlçesi, Esatpaşa Mahallesinde koltuk tamiri, döşeme ve yüz değiştirme hizmeti veren firmamızın hizmetlerinden yararlanarak koltuklarınızı yenileyebilirsiniz.


Son 6 Blog Yazısı

CHESTER GÜNLÜKLERİ
CHESTER GÜNLÜKLERİ

CHESTER ALMAK İSTERSENİZ KOÇAKLAR SİZİ KALİTEYE DAVET EDİYOR

Tarih : 18.01.2019 03:11:04
OFİSİNİZE CHESTER KOLTUK MU ALSAK?
OFİSİNİZE CHESTER KOLTUK MU ALSAK?

OFİSİNİZİ DEKORE ETMENİN YOLU KOÇAKLARDAN GEÇİYOR; OFİS KOLTUKLARINIZ BİZDEN:)

Tarih : 16.01.2019 22:32:10
CHESTER KOLTUK YOLCULUĞU
CHESTER KOLTUK YOLCULUĞU

KOÇAKLAR SİZİN İÇİN CHESTERLARI İNCELEDİ; HADİ BAŞLAYALIM

Tarih : 14.01.2019 23:06:02
EVİNİZİ DEKORE ETMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?
EVİNİZİ DEKORE ETMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

KOÇAKLAR KOLTUK SİZE DEKORASYON ÖNERİLERİYLE GELİYOR:)

Tarih : 14.01.2019 01:18:03
NEREDEN GELMİŞ BU CHESTER KOLTUK MU DİYORSUNUZ?
NEREDEN GELMİŞ BU CHESTER KOLTUK MU DİYORSUNUZ?

SİZİ TARİHİN SAYFALARINDA BİR CHESTER YOLCULUĞUNA ÇIKARALIM İSTER MİSİNİZ? KOÇAKLARLA BU AYRICALIĞI YAŞAYIN; HADİ BAŞLAYALIM

Tarih : 12.01.2019 19:58:47
İÇ MEKAN ÖNERİLERİMİZ
İÇ MEKAN ÖNERİLERİMİZ

SİZİN İÇİN GELEN SORULARDAN TADIMLIK BİR OKUMA PARÇASI YARATTIK, HADİ GELİN ÖNERİLERİMİZİ OKUYALIM

Tarih : 10.01.2019 23:41:37

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 15.10.2016 11:59:58
BU ÜRÜNÜ 541 KİŞİ İNCELEDİ