İnsanların eşya ile olan ilişkisi geçen zaman içinde farklı boyutlar kazandı. 90’lı yılların başından itibaren insanlar eşyalarla daha önceki dönemlerin aksine, işlevselliğini ikinci plana atacak bağlar kurmaya başladılar. Eşyalar insanlar için bir statü sembolü halini aldı. Toplum içindeki yerimizi, toplum katmanlarında olduğunu varsaydığımız hiyerarşideki sıralamamızı sahip olduğumuz eşyalar belirler oldu.

2000’lere geldiğimizde ise eşyalarla olan ilişkimiz bir kez daha değişti. Bir eşyaya değişmez aidiyet yerine, eşyayı sürekli olarak bize sunulan yenisiyle değiştirme önce bir trend daha sonra ise bir gereklilik olarak hayatımıza dahil oldu. Üreticiden ziyade markanın önem kazandığı bu dönemde, markalar uzun süreli kullanılabilecek eşyalar yerine hızla kullanım ömrünü - en azından tasarımsal olarak dolduracak -  ve böylece yenilenme ihtiyacını kendi kendine doğuracak eşyalar tasarlamaya başladılar. Sürekli tüketimi teşvik edecek bu yaklaşım yalnızca eşyalarda değil, hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz ürünlerde kendini göstermeye başladığında tüketim önü alınamaz bir boyuta geldi. Beğeniler ve beklentiler, markaların güdümünde, neredeyse anlık olarak değişmeye başladı.

Eğer bu bağlamda, evlerimizde kullandığımız koltukları ele alacak olursak, bilmemiz gereken en önemli şey, koltukların tamamen işlevsel eşyalar oldukları. Bir koltuğun tek amacı ve görevi, konforla oturarak dinlenmek olabilir. Bu nedenle, koltuk takımlarınızı trendler doğrultusunda sürekli değiştirmeniz gerekmiyor.

Eğer koltuğunuz rahatlığından bir şey kaybetmediyse onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Koltuklar zaman içinde eskiyeceklerdir. Yüzleri yırtılacak, yıpranacak veya temizlenemez şekilde kirlenecektir. Tek yapmanız gereken koltuk tamiri ile, koltuğunuzu ilk günkü haline döndürmek.Koltuklarınız değişen trendlerle demode bir hal alabilir. Yine de koltuğunuzu pahalı alternatiflerle değiştirmeye mecbur değilsiniz. Koltuk yüzü değişimi yaparak kolay ve maliyetsiz bir şekilde yeni trendleri yakalayabilirsiniz.

Tüm tasarım ürünlerinde olduğu gibi eşyaların da sanat eserleri gibi dönem akımları vardır. Bu dönem akımlarını yakalamak için de koltuğunuzu değiştirmeniz gerekmiyor. Modern koltuk döşeme seçenekleriyle koltuklarınızda en son akımları yakalayabilirsiniz.

Siz de koltuklarınızı yenileriyle değiştirmek yerine, çok daha düşük maliyetlere Ataşehir İlçesi, Esatpaşa Mahallesinde koltuk tamiri, döşeme ve yüz değiştirme hizmeti veren firmamızın hizmetlerinden yararlanarak koltuklarınızı yenileyebilirsiniz.


Son 6 Blog Yazısı

Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular

Sunduğumuz kaliteli hizmet anlayışıyla tanışın

Tarih : 4.05.2018 16:09:53
Döşeme Yenileme Hizmetimiz
Döşeme Yenileme Hizmetimiz

Uzun zamandır kullandığınız döşemelerinizi yenilemek istiyorsanız eğer bizimle iletişime geçin

Tarih : 4.05.2018 15:14:21
Kargo Seçeneklerimiz
Kargo Seçeneklerimiz

İstanbul içine ücretsiz kargolama hizmetimiz bulunmaktadır

Tarih : 4.05.2018 15:00:27
Size Uygun Ödeme Seçenekleri
Size Uygun Ödeme Seçenekleri

Farklı taksitlendirme seçeneklerimizle kendiniz için en uygun olana karar verin

Tarih : 4.05.2018 14:50:42
Güvenilir ve Kaliteli El işçiliği
Güvenilir ve Kaliteli El işçiliği

Sunduğumuz kaliteli hizmet anlayışıyla tanışın

Tarih : 4.05.2018 14:35:37
Evinizde ölçü alıyoruz, nasıl mı?
Evinizde ölçü alıyoruz, nasıl mı?

evinize kadar gelip ücretsiz keşif çalışması yapıyoruz

Tarih : 4.05.2018 13:01:30

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 15.10.2016 11:59:58
BU ÜRÜNÜ 521 KİŞİ İNCELEDİ