facebook instagram twitter youtube

Koçaklar Logo

İnsanların eşya ile olan ilişkisi geçen zaman içinde farklı boyutlar kazandı. 90’lı yılların başından itibaren insanlar eşyalarla daha önceki dönemlerin aksine, işlevselliğini ikinci plana atacak bağlar kurmaya başladılar. Eşyalar insanlar için bir statü sembolü halini aldı. Toplum içindeki yerimizi, toplum katmanlarında olduğunu varsaydığımız hiyerarşideki sıralamamızı sahip olduğumuz eşyalar belirler oldu.

2000’lere geldiğimizde ise eşyalarla olan ilişkimiz bir kez daha değişti. Bir eşyaya değişmez aidiyet yerine, eşyayı sürekli olarak bize sunulan yenisiyle değiştirme önce bir trend daha sonra ise bir gereklilik olarak hayatımıza dahil oldu. Üreticiden ziyade markanın önem kazandığı bu dönemde, markalar uzun süreli kullanılabilecek eşyalar yerine hızla kullanım ömrünü - en azından tasarımsal olarak dolduracak -  ve böylece yenilenme ihtiyacını kendi kendine doğuracak eşyalar tasarlamaya başladılar. Sürekli tüketimi teşvik edecek bu yaklaşım yalnızca eşyalarda değil, hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz ürünlerde kendini göstermeye başladığında tüketim önü alınamaz bir boyuta geldi. Beğeniler ve beklentiler, markaların güdümünde, neredeyse anlık olarak değişmeye başladı.

Eğer bu bağlamda, evlerimizde kullandığımız koltukları ele alacak olursak, bilmemiz gereken en önemli şey, koltukların tamamen işlevsel eşyalar oldukları. Bir koltuğun tek amacı ve görevi, konforla oturarak dinlenmek olabilir. Bu nedenle, koltuk takımlarınızı trendler doğrultusunda sürekli değiştirmeniz gerekmiyor.

Eğer koltuğunuz rahatlığından bir şey kaybetmediyse onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Koltuklar zaman içinde eskiyeceklerdir. Yüzleri yırtılacak, yıpranacak veya temizlenemez şekilde kirlenecektir. Tek yapmanız gereken koltuk tamiri ile, koltuğunuzu ilk günkü haline döndürmek.Koltuklarınız değişen trendlerle demode bir hal alabilir. Yine de koltuğunuzu pahalı alternatiflerle değiştirmeye mecbur değilsiniz. Koltuk yüzü değişimi yaparak kolay ve maliyetsiz bir şekilde yeni trendleri yakalayabilirsiniz.

Tüm tasarım ürünlerinde olduğu gibi eşyaların da sanat eserleri gibi dönem akımları vardır. Bu dönem akımlarını yakalamak için de koltuğunuzu değiştirmeniz gerekmiyor. Modern koltuk döşeme seçenekleriyle koltuklarınızda en son akımları yakalayabilirsiniz.

Siz de koltuklarınızı yenileriyle değiştirmek yerine, çok daha düşük maliyetlere Ataşehir İlçesi, Esatpaşa Mahallesinde koltuk tamiri, döşeme ve yüz değiştirme hizmeti veren firmamızın hizmetlerinden yararlanarak koltuklarınızı yenileyebilirsiniz.


Son 6 Blog Yazısı

KÖŞE KOLTUK MU GELENEKSEL KOLTUK MU
KÖŞE KOLTUK MU GELENEKSEL KOLTUK MU

DERİ, BERJER, JOZEFİN, HAKİKİ DERİ KOLTUK KÖŞE KOLTUK HEPSİ KOÇAKLAR İMALATINDAN EVİNİZE GELİYOR 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:38:36
KOLTUK ÖLÇÜLERİNİZİ NASIL ALMALISINIZ
KOLTUK ÖLÇÜLERİNİZİ NASIL ALMALISINIZ

KOÇAKLAR SİZE KOLTUK İMALATININ DETAYLARINI ANLATIYOR

Tarih : 26.05.2019 14:35:40
GERÇEK DERİ NASIL ANLAŞILIR
GERÇEK DERİ NASIL ANLAŞILIR

HAKİKİ DERİ VE SUNİ DERİ FARKI NASIL ANLAŞILIR; KOÇAKLAR SİZİ KALİTEYE DAVET EDİYOR

Tarih : 26.05.2019 14:33:29
DEKORASYON İÇİN DERİ TRENDLERİ
DEKORASYON İÇİN DERİ TRENDLERİ

DERİ KOLTUK ALMAK İÇİN BİZE UĞRAYIN KOÇAKLAR DERİNİN SANATINI EL EMEĞİYLE YARATIYOR 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:31:20
DERİ KOLTUKLAR MODERN VE GELENEKSEL EVLER İÇİN İDEALDİR
DERİ KOLTUKLAR MODERN VE GELENEKSEL EVLER İÇİN İDEALDİR

DERİ KOLTUK ZAMANSIZ BİR MODA İKONUDUR, KOÇAKLAR SİZE İSTEDİĞİNİZ GİBİ BİR KOLTUK ÜRETİYOR 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:26:20
SIRTINIZA EN UYAN KOLTUĞU NASIL BULURSUNUZ
SIRTINIZA EN UYAN KOLTUĞU NASIL BULURSUNUZ

KOÇAKLAR SAĞLIĞINIZ İÇİN ÖZEL ÜRETİM KOLTUKLAR YAPIYOR, BİZE UAŞABİLİRSİNİZ 0216 576 00 42

Tarih : 26.05.2019 14:22:50

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 15.10.2016 11:59:58
BU ÜRÜNÜ 742 KİŞİ İNCELEDİ